Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri


Filtreler

 •         SEDİMENT FİLTRE:

          Sularda bulunan çözünmemiş askıda kati maddelerin (tortu, kum, çamur v.s.) oluşturduğu kirliliğe bulanıklık denir. Askıda kati maddelerin oluşturduğu kirliliği giderme, filtrasyon işlemi ile yapılmaktadır. Bu filtre suyunuzda bulunabilecek Partiküller, Kir, Tortu, Kum arıtımı için kullanılacaktır.

          KARBON FİLTRE :

          Suda istenmeyen klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Sudaki organik maddeyi ve serbest kloru alırken suyu tat, koku ve renk bakımından iyileştirir. Kartuş ve granül aktif karbon gibi çeşitleri vardır.

          Aktif karbon, girintili yapısının sağladığı geniş yüzey alanı ile arıtma teknolojisinde kullanılan çok amaçlı, en eski malzemelerden birisidir.

          Aktif karbon filtrenin verimliğini, filtre yatağında kullanılan aktif karbonun özellikleri ve cihazın geçiş hızının doğru seçilmiş olması belirler. Filtrasyon hızı belirlenirken sudaki organik madde, serbest klor, koku, renk miktarları ve suyun görünümü dikkate alınmalıdır.

          MEMBRAN FİLTRE:

          Ozmos farklı iyon değişimlerine sahip olan ve aralarında bir yari geçirgen membran bulunan iki çözeltinin ozmotik basinç vasıtasıyla iyon değişimlerinin eşitlenmesi olayıdır. Hassas membran Filtre Ters Ozmos yöntemiyle ozmotik basınçtan daha büyük bir basinç uygulandığında yari geçirgen olan ve içinde 12 Angostrom boyutunda delikler bulunan membran sadece saf suyu geçirirken bakterileri, projenler, organik maddeler, askıda kati maddeler, erimiş tuzlar, arsenik,nitrat, nitrat, alüminyum ve ağır metalleri % 99,9 oranında tutar.

Yapılan İşler

İzolasyon Güney Kot Yıkama (İstanbul)
Havalandırma Samsun Kültür Merkezi (Samsun)
Çatı/Cephe İskenderun Vergi Dairesi (Hatay)
Doğalgaz Baca Sistemleri Yüksekova Öğretmenevi (Hakkari)
İzolasyon, Havalandırma, Sac kaplama, Yüzey kaplama ,Doğalgaz Baca sistemleri ve Tüm Tadilat İşleriniz, imalat ve montaj şeklinde Uzman Ekiplerimizle İtina ile Yapılır..
Copyright © 2015 Arvyda İnternet Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri - Sac Kaplama, Ram Bacası, Halaş Borusu, Paslanmaz Boru & Davlumbazları, Kızgın Yağ Borusu ve Tank Kaplaması