Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri Aktepe İzolasyon & Havalandırma Sistemleri


Isı Geri Kazanım Sistemi

 • Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ile taze hava ve egzos havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır ve havalandırmadan kaynaklanan oda sıcaklığı değişiklikleri düzenlenir.Böylece sürekli olarak rahat ve temiz bir ortam sağlanmış olur. Konvensiyonel havalandırma sistemlerinde taze havadan gelen ilave klima yükleri bulunmaktadır.Isı geri kazanım cihazlarında ise klima sistemi üzerine eklenen yük azaltılarak enerji tasarrufu sağlanır.

  E-IGK modeli ısı geri kazanım cihazları son derece düşük kabin yükseklikleri nedeniyle, asma tavan içine monte edilebilmelerine olanak sağlar.Asma tavan içine askı elamanları ile monte edilirler.Bu nedenle inşai ve metel profil kaideye gerek duyulmaz.

  E-IGK modeli ısı geri kazanım ünitelerinin diğer bir özellğide taze hava sevkinden yoksun olan tekli split, multi split veya değişken soğutuculu debili sistemlerde beraber kullanılabilirler.E-IGK modeliısı geri kazanım cihazları 10 farklı model ile (250-4000m3/h)çok geniş bir uygulama alanını kapsar.

  Isı geri kazanım cihazları yatay ve dik olarak iki farklı uygulamaları mevcuttur.Hücreler ekstrüzyon yönetimiyle aliminyum profil kullanılarak oluşturulmaktadır.Profil kesiti, montajı kolaylaştırmak ve dayanımı artırmak amacıyla bu işi için özel olarak seçilmiştir.

  Aliminyum profiller yine bu işe özel olarak tasarlanmış mukavemeti arttırılmış, aliminyum veye plastik köşe parçaları ile bağlanmaktadır.Bu köşe parçaların kullanılması şu avantajları birlikte getirmektedir.

  • Yüksek mekanik mukavemet
  • Konstrüksiyonda esneklik
  • Boyutlarda standartlık
  • Panellerin rahat sökülüp ve takılması
  • Yerinde kolay ve kısa sürede montaj Tüm paneller, çift kat galvaniz sacdan,sandviç panel olarak imal edilmekte ve iki sac arasında 25mm kalınlığında, yoğunlukları 50kg/m3 ve 70kg/m3 olan cam veya taş yünü malzemesi yer almaktadır. Bu malzemeler yüksek ısı ve ses özelliğine sahiptir.Paneller ve profil arasında yer alan özel contalar sayesinde tam sızdırmazlık sağlanmaktadır.Paneller, özel kapak mandallarısayesinde çok kolay sökülüp takılabilmektedir.Standart olarak panel dış yüzeyi ve iç profiller elektrostatik toz boya ile boyanmakta ve 200 c'de fırınlanmatadır.

Yapılan İşler

İzolasyon Güney Kot Yıkama (İstanbul)
Havalandırma Samsun Kültür Merkezi (Samsun)
Çatı/Cephe İskenderun Vergi Dairesi (Hatay)
Doğalgaz Baca Sistemleri Yüksekova Öğretmenevi (Hakkari)
İzolasyon, Havalandırma, Sac kaplama, Yüzey kaplama ,Doğalgaz Baca sistemleri ve Tüm Tadilat İşleriniz, imalat ve montaj şeklinde Uzman Ekiplerimizle İtina ile Yapılır..
Copyright © 2015 Arvyda İnternet Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri - Sac Kaplama, Ram Bacası, Halaş Borusu, Paslanmaz Boru & Davlumbazları, Kızgın Yağ Borusu ve Tank Kaplaması